אטרקציות מומלצות בירושלים לכל המשפחה

ירושלים, עיר שחוברה לה יחדיו, היא אחד היעדים התיירותים הפופולאריים מבחינת תיירות חוץ. כלומר, בכל הנוגע לתיירים שמגיעים לארץ מחו"ל. אבל לגבי תיירות פנים, כלומר – אנחנו הישראלים כשאנחנו יוצאים לחופשה, הדבר, אעפס איך לומר, קצת שונה.

אשקר אם אגיד שהיא לא יעד פופולארי, ובמיוחד המקומות הקדושים כמו הכותל, אבל בוא נאמר שסביר הרבה יותר להניח שזוג צעיר מהמרכז יתכנן חופשה בגליל, בגולן או באילת, ורק אחרי זה, אולי, בירושלים.

דווקא אם מסתכלים על מה שמושך את כל התיירים אליה, מגלים בדיוק את מה שאמור למשוך גם אותנו הישראלים – יש בה מספיק דברים כך שכמעט כל סוג של מטייל ירצה לבחור בה ובסביבתה כיעד לחופשה – קצת טבע, המון היסטוריה, מעט אווירה דתית וגם קורטוב של רומנטיקה במקומות מסוימים. בקיצור, יש הרבה אפשרויות מגוונות. אז למה לא לבקר בה?

בואו לקרוא בהרחבה על אפשרויות: חופשה בירושלים

לטייל בחיק הטבע - גם בירושלים

יערות ירושלים וגם יער אשתאול מלא עצי האורן והאלה שבפאתיה הם שני מקומות יחסית פופולאריים לטיולי שבת של משפחות. הם מכילים מספר מסלולי הליכה מסודרים שמוענקים לנו באדיבות הקרן הקיימת לישראל, או לחילופין לא מעט חניונים למשפחות ששסתם רוצות לעשות כאן פיקניק.

מי שרוצה להגדיל ולעשות יוכל לבחור לישון במתחם צימרים מפנק שבישובי הסביבה, ובמיוחד בסוויטות "לב היער" המפנקות. כמו בכל סוויטות ברמתן, הסוויטות המפוארות האלו מצוידות בשלל פריטים נלווים שיעשירו ויעצימו את החופשה, כמו מסכי טלוויזיה LCD חדישים או ג קוזי ספא יוקרתי.

ירושלים זה לספוג את כל הרומנטיקה

אם מתקרבים קצת יותר לירושלים עצמה מגיעים לשכונת עין כרם – שכונה שהיא בפועל חלק מירושלים, אבל גם בשל סיבות היסטוריות וגם בשל מיקומה ממש בקצה של העיר הופך אותה לאוטונומיה נפרדת בפני עצמה, עם אווירה מיוחדת משלה.

הדבר בא לידי ביטוי בעיקר במראות שהם מעט שונים ממה שרואים במרכז ירושלים – אווירה כפרית יותר, המועצמת באמצעות כנסיות ומנזרים רבים שפזורים לאורך סימטאותיה, ובתי קפה ציוריים שמזכירים הרבה יותר את אירופה מאשר את ישראל.

כיאה למקום עם אווירה כזו, יש בה גם לא מעט צימרים שבהם תוכלו להעביר סופשבוע רומנטי לצלצולי פעמוני הכנסיות, והם הרבה יותר מאשר יישמחו לסייע לכם לארגן סיור קצר ביניהם, במידה ותרצו.

ירושלים - לקדש את הדת

לא מעט מהתיירים, הישראליים והלא ישראליים, שפוקדים את ירושלים מדי שנה הם בהכרח דתיים, וזאת בשל קדושתה של העיר לשלושת הדתות. אולי זה בגלל שגם אני יהודי, אבל לי יש תחושה שמבין שלושתן, מי שמבקר בעיר בעיקר הם יהודים, שמבקרים בכל חלקיה ולא רק ברחבת הכותל המערבי או בעיר העתיקה.

לא סתם יש כאן הרבה יחידות דיור, צימרים, וסוויטות, שמתאימים לכל הצרכים המיוחדים שיש למשפחות דתיות על פני כאלו חילוניות: פלטות שבת, כיורים נפרדים, שעוני שבת, לולים ומיטות תינוקות. נכון, תמיד הרבה יותר בטוח ללכת על בית מלון שברור שהוא כפוף לרבנות, אבל למה לא לעשות את החופשה קצת יותר מיוחדת עם סוויטות הפנטהאוז של "שמיים בירושלים", למשל, שנמצאות מצד אחד במרכז העיר, בתוך שכונה יוקרתית ושקטה, ומצד שני מרחק הליכה קצרה מהעיר העתיקה?

לחובבי ההיסטוריה ואתרי התיירות

לסיום, למרות שפע האטרקציות שפורטו לעיל שנמצאות בחלקן מחוץ לירושלים עצמה, או בפאתיה, אין סוף לכמות האתרים בתוך ירושלים עצמה, שבהם תוכלו לבקר בחופשה שלכם. אתרים היסטוריים כמו אתר גבעת התחמושת, גינות ציבוריות, כנסיות ממגוון זרמים ועדות, חומות העיר – וכמובן שוק מחנה יהודה המפורסם.

גם הפעם, אפשר ללכת על בטוח וללון באחד מבתי המלון היפים שבעיר, שאכן ראויים לשבח הרבה יותר מאחיהם שבמרכז הארץ, אבל אפשר גם אחרת. אפשר לחפש את אחד מאותם צימרים נסתרים שבעיר, כמו למשל "אצולת מרים" שהיא למעשה סוויטה יוקרתית בלב ירושלים עשוית אבן ירושלמית, שמעניקה אפשרות לסייר כמעט בכל האתרים שהוזכרו לעיל.


אתר גבעת התחמושת | אטרקציות בירושלים | קיץ בירושלים
אטרקציות מומלצות בירושלים לכל המשפחה ובכל ימות השנה - בואו לבקר ולנפוש בעיר הקודש!