המלצות על אטרקציות בירושלים ובסביבת העיר ירושלים

נופשים בירושלים? קבלו הצעות מה לעשות בסביבה, איזה אטרקציות ממש כדאיות וכיצד להעביר את ימי הנופש הנעימים בזוג או עם הילדים.

עוד באתר על: חופשה בירושלים בשכונת עין כרם וכן מידע כללי על העיר ירושלים ואתר גבעת התחמושת

אטרקציות בירושלים - 2 המלצות הגולשים

מעלית הזמן

מעלית הזמן הינה מסע מופלא ומהנה לתוככי ההיסטוריה של ירושלים. כיסאות מסתובבים, מים ניתזים, קולות ותנועה הם רק תפאורה המאפשרת ליצור עניין, הנאה וחיבור לסיפור ההיסטורי של העיר.

חיים טופול, בדמות של מורה דרך ייקח אותם למפגש עם דמויות, חוויות וסיפורים מחיי העיר. שלמה המלך, הורדוס, בית שני, איליה קפיטולינה, בית המקדש, כל אלה ועוד יחברו לכדי סיפור כרונולוגי מרתק ומרגש. בנוסף לירושלים ניתן גם לצפות ולחוות מיצגים על הודו וגוף האדם.

מנהרת הכותל


רוצים לחשוף את הילדים לקצת מורשת והיסטוריה מבלי לעורר התנגדות? מנהרת הכותל תוכל לתת לכם מענה מצוין לעניין. כשעה ורבע של סיור מודרך בתוך 300 מטר של מנהרה ייקחו אותכם לתוככי עולם מרתק של לפני 2000 שנה.

הכותל המערבי הוא השריד האחרון של בית המקדש שנבנה על ידי הורדוס, אותו בניין שעליו נאמר "מי שלא ראה את מקדש הורדוס לא ראה בניין יפה בחייו". הסיור החוויתי במנהרה יחשוף אותכם לעוצמת ומורכבות הבנייה של הגדול והחשוב באתרי הארץ. האבן הגדולה ביותר שממוקמת בקיר שוקלת כ- 570 טון, לשם השוואה טנק מרכבה שוקל כ- 70 טון.

איך הביאו אותה? איך נבנה האתר? בסיור יינתנו השערות, את האמת בוודאות, כנראה שלעולם לא נדע.

אטרקציות בסביבות ירושלים - הרי ירושלים והסביבה

פארק הקופים

ביער בן שמן בחורש טבעי ומוצל ממוקם פארק הקופים. בפארק ניתן להתרשם ממגוון היצורים הרבים שמשתייכים למשפחת הקופים. מכלאות הקופים ידידותיות לקופים עצמם ולמסתובבים בהם.

המסע לעולם הקופים מאפשר להתוודע להתנהגות המרתקת והמשעשעת של הקופים ולערכי שמירת טבע וסביבה המהווים נדבך חשוב בערכי הפארק. בפארק מתקיימים סיורים מודרכים שיחשפו אותכם לתוככי עולם הקופים המופלא. גם ללא הדרכה השילוט המפורט בהחלט נותן מענה מספק. בנוסף לקופים, תמצאו בפארק מתקן שעשועים "טם טם" המדמה חוויית ג ונגל, כפר אפריקאי, תותח מים ומגלשה.

מלוא הטנא


לו נדרשתי לתאר במילה אחת את מרכז המבקרים החקלאי "מלוא הטנא" שליד כרמי יוסף הייתי בוחרת בשפע. למה שפע? שפע של גידולים, שפע של מוצרים, שפע של פעילויות. לשמחתי יש באפשרותי להשתמש ביותר ממילה אחת ואוכל לחלוק עמכם את השפע בקצת יותר פירוט.

אז יש כאן בוסתן אורגני בו תוכלו בכל עת לקטוף מפירות הארץ המבורכים שהבשילו. עתה ניתן ליהנות במקום משסק, פסיפלורה פטל ועוד. מטע זיתים ובית בד מאפשרים הנפקת שמן זית משובח. בעונת המסיק תוכלו להיות שותפים למסיק ולצפות בעבודת בית הבד.

מכוורת דבורים מאפשרת את הפריית הבוסתן ורדיית דבש טהור. בחודש יוני תוכלו לצפות בתהליך מופלא זה. בנוסף תוכלו לרכוש משפע המוצרים המיוצרים במקום בעבודת יד, להשתתף בבציר ובדריכת ענבים, ועוד לא אמרתי מילה על המסעדה שעושה שימוש בתוצרי החווה. כל אלו ונוספים בתיאום מראש.

אנו ממליצים לגולשים לחפש אטרקציות ולהתרשם מאפשרות של נופש באבו גוש


אתר גבעת התחמושת | קיץ בירושלים | שוק מחנה יהודה
מה עושים בירושלים? מחפשים אטרקציות בירושלים במיוחד לילדים?