מה עושים בירושלים בימי הקיץ?

בתור תל אביבית, מבטן ומלידה לא יוצא לי להזדמן לעיר ירושלים לעיתים תכופות ובכל זאת, אני מקפידה פעם בשנה לרדת לסוף שבוע שקט ומרגיע בדרום, לשאוף קצת אויר הרים ולשנות אוירה. ואכן, בירושלים האווירה שונה ומשונה ואינה דומה לכלום שהכרתי.

כבר בעליות אל העיר אופפת אותי תחושת קודש מצמררת ממש ואני מרגישה כאילו נכנסתי לעולם אחר,ציורי ועתיק, מלא מסתורין. ובין רגע אני הופכת להיות חלק מהיסטוריה מרתקת בת חמשת אלפים שנה.

ירושלים, מעבר להיותה בירת ישראל, היא העיר היחידה בעולם הקדושה לשלוש הדתות המונותיאיסטיות או במילים אחרות, לשליש מאוכלוסיית העולם.

בואו לקרוא ולמצוא אטרקציות מומלצות בירושלים

איך אפשר בלי הכותל המערבי?

והרי אי אפשר לבקר בעיר ירושלים בלי לפקוד את הכותל המערבי. הכותל המערבי הוא בעצם הזכר היחיד מהחומה המערבית של בית המקדש וכיום הוא מהווה חלק מקיר המקיף את מתחם המסגדים המוסלמיים שעל הר הבית.

בביקורכם זכרו להצטייד בפתק קטן ובעט ובין סדקיו של הקיר האיתן  להניח איזו משאלת לב כדי שתתגשם. בזמן שהותכים בכותל תזכו לראות קשת רחבה של אנשים, מתפללים הרוכנים אל עיבר הקיר ונעים בקצב התפילה, תיירים סקרנים וברי מצווה מרוגשים.

ואם כבר הגעת לכותל המערבי כדאי שתבקרו במנהרת הכותל המוגדרת כמקום הקדוש ביותר בו ניתן להתפלל. לאחר שחרורה של ירושלים, נחשפה בעצם כניסה אל מנהרה העוברת בסמוך ליסודות החומה המערבית של הר הבית.

הסיור בתוכה של בנבכי מנהרה חושף את חלקיה העתיקים והקסומים של החומה, כשגולת הכותרת היא האבן העצומה ביותר שנתגלתה בחומה, ומשקלה הוא 570 טון!

קיראו המלצות: חופשה בירושלים

פגרת הקיץ אבל המשכן פתוח!

אולי זו רק אני, אבל בכל זאת נדמה לי שרובנו לא באמת יודע מה מתחולל שם בכנסת, איך מתנהלים העניינים או אפילו איך נראית המבנה מבפנים ובדיוק מהסיבה הזו פותחת כנסת ישראל) בכל ראשון וחמישי שהם הימים בהם לא מתקיימים דיונים) את דלתותיה ומזמינה את כולנו לסיור, מלווה במדריך, בין כותליה וחדריה.

אורכו של הסיור שעה שלמה והוא מאפשר הצצה ומושג על אופי העניינים, הסיור כולל אפשרות לבקר  במליאה, ליהנות מארוחה במזנון ולקבל טעימה מהתנהלות העניינים מבפנים.

אז אחרי הביקור בכותל ובכנסת, ארוחה טובה ומושג על אופייה של העיר אני חייבת למצוא מקום נעים ונוח להניח א הראש ולהתרווח בנחת.

בית מלון שערי ירושלים - ממוקם בלב ליבה של העיר ורחובותיה המרהיבים של ירושלים ניבטים מחלונות חדרי המלון, כמו כן ישנן במלון ארבע סוויטות מפוארות מאובזרות במיטב הפינוקים אשר הופכים את השהייה בו למנוחה אמיתית והפוגה מחיי השגרה.

צימר עץ השקד

ולאלה מכם, המעדיפים להתארח בצימר אגדי, באווירתה של הבנייה העתיקה המעוטרת בקירות אבני ירושלים, רצפות מצוירות ולהתעורר אל נופו המדהים של הכפר ומנזר יוחנן בהרים, מתחם צימרים "עץ השקד" הוא המקום עבורכם, יחידות האירוח המרווחת כוללת כבלים ואינטרנט אלחוטי, מזגן, פינת אוכל קטנה וכפרית ומטבח הכולל מצרכים להתקנת ארוחת בוקר ערבה לחיך, מפנקת ובריאה.

בחזית הצימר תמצאו גם מרפסת שמש נעימה המתצפת על מנזר יוחנן המטביל ואל עיבר הרי ירושלים.

מצחיק, שאפילו אני, תל אביבית מושבעת, שמקפידה על ביקור לפחות פעם בשנה בעיר הבירה, חוזרת מהעיר הזו שלווה יותר ורגועה ומבטיחה לעצמי ומתכוונת, לחזור לעיר הרבה יותר מפעם בשנה!

עוד מקומות יפים בשכונת עין כרם


גבעת התחמושת | שוק מחנה יהודה
קיץ 2010 מה עושים בירושלים?