בתי מלון צימרים ואטרקציות בירושלים


חופשה בעיר הקודש ירושלים היא תמיד דבר מפתיע ומיוחד. אחרי הכל מדובר על העיר הכי מגוונת בישראל שטומנת בתוכה אלפי שנים של היסטוריה, ומאות תרבויות שהתקיימו בה. גם היום העיר היא אולי המגוונת ביותר בישראל מבחינה חברתית.

כאן תוכלו לראות נזירים פרנציסקאנים, ערבים בתלבושת האשמית, סטודנטים צעירים ווכחניים מהר הצופים לצד טיפוסים צבעוניים הלומדים בבצלאל וכולם גרים יחדיו בכפיפה אחת.

אלה שכבר הכירו את ירושלים וגם אלה שלא , אבל רוצים טעימה לא מסורתית מהעיר ימצאו בשורות הבאות מספר אתרים לא שגרתיים לחופשה ירושלמית רב תרבותית שלא תשכחו.

אמריקאנה מזרחית

כיאה לעיר כה קדושה ומרכזית העיר ירושלים מלאה באפשרויות לינה שונות החל מבית מלון אלרוב ממילא בעל דירוג החמישה כוכבים דלוקס ועד לעשרות צימרים משפחתיים, זוגיים, פונקציונליים ואמנותיים.

אולם, מלון אחד מיוחד במיוחד יכול להוות עבורכם נקודה תיירותית בין אם תהיה לכם היכולת ללון בו ובין אן לא, וזהו מלון אמריקן קולוני. אמריקן קולוני פועל כבר מאז שנות ה-50 בתחילה עוד כשהמקום היה תחת שליטה ירדנית.

מטרתו הייתה תמיד לאפשר אירוח לאורחיו בסגנון אוריינטלי מעודן ויוקרתי (וממש לא מצועצע). את הרעיון העיצובי מבטא במיוחד הגן יפהפה שנמצא במרכזו של המבנה ואותו אין להחמיץ. במקום אף פועלת מסעדה ומומלץ לטעום מן המעדנים המוגשים בה תוך שאתם יושבים בגן הקסום וחשים עצמכם תיירים בארצכם שלכם.

לצלילי עוגב

האוניברסיטה המורמונית שוכנת ממש גבעה אל מול גבעה עם קמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית, שתיהן משקיפות אל נוף מרהיב שמרכזו נוצצת כיפת הזהב ואפילו, שומו שמיים, שתיהן תוכננו על ידי אותו אדריכל (עם הצלחה מעט פחות מרשימה בהר הצופים). 

עם זאת, סיור קצר בקמפוסים של שתי האוניברסיטאות יבהיר לכם כי מדובר בשני מוסדות שונים לחלוטין. את הרעש וההמולה של הרצ הצופים כמעט ולא תפגשו באוניברסיטה הרגועה והשלווה של המורמונים. מה שכן תמצאו זה עוגב – אותו כלי נגינה ענק המורכב מאלפי צינורות מתכת בגדלים שונים ומפיק קול שמיימי במסגרת טקסי הכנסייה ובמסגרת קונצרטים לא דתיים.

קונצרטים שכאלו אכן מתקיימים בכל יום ראשון אל מול הנוף המרהיב בשעת השקיעה, ואפשר ואף מומלץ לבוא ולחזות בהם ולהאזין לנגינת כלי העוגב. גם סיורים והסברים אודות המבנה והקהילה המורמונית ניתנים במקום (לא בימי הקונצרט).

הן להקשבה לקונצרט העוגב והן לסיורים חובה להירשם מראש בטלפון 02-6265666

גן שלנו מה נחמד

מתי לאחרונה ראיתם צמח טרופי גדל בארצנו הקטנטנות ולא, הבננות שלאורך מישור החוף לא נחשבות (שלא נדבר על זה שמבחינה בוטאנית הן נחשבות ללא יותר מעשב). בגן הבוטאני שנמצא בירושלים סמוך לגבעת רם, תוכלו למצוא בין השאר חממה שלמה של צמחים טרופיים שצוות המקום מצליח לשמור תוך הקפדה על תנאי מזג אוויר מסויימים.

חוץ מן החממה הטרופית בגן שטחים נרחבים ובהם מוצגים צמחים אופייניים לארץ ישראל וגם כאלו שפחות. לגן אף יש קשרים ענפים עם אגודת הידידות ישראל-יפן ובמקום מתקיימות באופן סדיר הרצאות מרתקות על התרבות היפנית. במסגרת הקשרים הללו כל שנה מתקיימת גם חגיגה סביב פריחת פרחי הדובדבן שיש לה מקום של כבוד רב בתרבות היפנית.

לאחר הסיור בגן תוכלו כמובן גם להתרגע במסעדה שנמצאת על שפת האגם המלאכותי בשטח הגן.

לרקוד בלי לחשוב


מזה שנים מתקיים בירושלים מוסד שמהווה אבן שואבת לכל חובבי הריקוד שלא חובבים את ריקוד המועדונים. אז אם גם אתם מתגעגעים לרקוד בלי לחשוב איך תיראו, להתפרע לצלילי מוזיקה מגוונת ברחבות גדולות עם המון מקום הבוגי הוא המוסד בשבילכם.

המסיבות שעונות בדיוק לז אנר המתואר מתקיימים ביום חמישי מידי שבועיים במושבה הגרמנית – תאריכים מדוייקים ופרטים נוספים ניתן למצוא כאן - http://www.boogienights.co.il/heb/index.asp וכסיסמת המקום - בואו בשמחה.    

בואו לקרוא המלצות על שכונת עין כרם

וכשעייפים

לאחר שביליתם באחד או יותר ממגוון האטרקציות בירושלים, תוכלו להישאר כאן לילה או שניים. אין כמו להתעורר בבוקר עם אוויר הרים צלול שיש רק בירושלים.

בירושלים צימרים רבים ומלונות בוטיק קטנים ומיוחדים בירושלים מגוון בתי מלון בכל הרמות שיתאימו לכל אחד ולכל כיס.


גבעת התחמושת | צימרים וחופשות בישראל | עין כרם | עיר שחוברה לה יחדיו | אטרקציות בירושלים | קיץ בירושלים | שוק מחנה יהודה
המלצות על מקומות בילוי ונופש בירושלים - איפה מבלים, אטרקציות, בתי מלון, צימרים מיוחדים ועוד...